Skip links

Almanca 125 milyondan fazla kişinin ana dili!

Take advantage of the experiential-learning opportunities built into many programs.

Almanca 125 milyondan fazla kişinin ana dili

Hangi amaçla öğrenilecek olursa olsun, Almanca bilmek size sonsuz olanak sağlar! Dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasında ilk sıralarda yerini koruyan Almanca; sanayinin, ticaretin ve daha pek çok şeyin dilidir. Gelin, Almanca’nın önemini birlikte keşfedelim!

Almanca 125 milyondan fazla kişinin ana dili
Almanca; Avusturya, Almanya, Lüksemburg, Liechtenstein, Belçika’nın bazı bölgeleri, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’da 125 milyondan fazla kişi tarafından ana dil olarak konuşuluyor.

Avrupa Birliği’nin en çok konuşulan dili
Avrupa Birliği ülkelerinde birinci, dünyada ise en çok konuşulan 10 dil arasına giren Almanca; özellikle Avrupa’ya seyahat ederken, İngilizce’nin kullanılmadığı yerlerde en büyük yardımcınız olacaktır!

Sanat, bilim ve edebiyatın dili Almanca
Dünyaca ünlü Mozart, Bach, Beethoven, Strauss ve Wagner; Almanca konuşulan ülkelerin bestecileridir. Viyana dünyanın klasik müzik merkezidir, dolayısıyla sanata giden yol Almanca’dan geçmektedir.
Dünyada en çok bilimsel ve akademik makale İngilizce’den sonra Almanca olarak yazılmıştır. Özellikle farklı dillerde araştırma yaparak, ufkunu genişletmek isteyenlerin Almanca öğrenmesi önerilir.

Küresel bir kariyer
İyi derecede Almanca bilmek, Almanca konuşulan ülkelerde kariyer yapma şansı yaratır ve küresel iş bağlantılarına sahip bir şirket için değerli bir çalışan olmanızı sağlar.

Avrupa’da yüksek öğrenim imkanı
Avrupa’nın Almanca konuşulan ülkelerinde eğitim alma imkanınız Almanca bilginiz ile artar! Çoğu ülke en azından temel Almanca bilgisini yüksek öğrenime kayıt için zorunlu tutmaktadır.

×
Hızlı Bilgi Al
Sizi Arayalım!
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.